FIZJOTERAPIA DOROSŁYCH

Od pewnego czasu profesja fizjoterapeuty wybierana jest przez pacjentów jako zawód pierwszego kontaktu. W momencie pojawienia się dolegliwości bólowych to my jesteśmy proszeni o pomoc. Problemy kręgosłupowe, to choroba XXI wieku. Wielogodzinne siedzenie przy biurku, to nic dobrego dla naszych pleców. Dyskopatia, rwą kulszowa, zespoły korzeniowe, zablokowanie segmentu kręgosłupa, czy kręgozmyk, to jednostki chorobowe, które wypełniają nasz gabinet po brzegi. Kontuzje stawów obwodowych (barków, łokci, nadgarstków, bioder, kolan, czy stawów skokowych to kolejna bardzo liczna grupa pacjentów szukających u nas pomocy.

FIZJOTERAPIA niemowlęca i DZIECIĘCA

Jesteś jednym lub jedną z rodziców, które słyszało, że Twoje dziecko ma krzywy kręgosłup, asymetryczne łopatki, skośną miednice, czy płaskie stopy? Takich dzieci jest bardzo dużo. iPod zamiast zabaw na trzepaku, telefon zamiast gry w piłkę, a może PlayStation w zamian za zabawę w chowanego. Znamy te sytuacje bardzo dobrze, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Zaniedbanie lub przeoczenie takich zmian będzie skutkowało poważnymi problemami w układzie ruchu, pracy narządów wewnętrznych, czy pracy przepony. Dobrze zdiagnozowane dziecko i odpowiednio poprowadzone ćwiczenia to klucz do sukcesu.

A może jesteś świeżo upieczonym rodzicem i nie możesz poradzić sobie z kolkami, refluksem, wzmożonym lub obniżonym napięciem mięśniowym Twojego malucha? W naszym gabinecie również znajdziesz pomoc z tego zakresu.

FIZJOTERAPIA SPORTOWA

Od 2012 aktywność fizyczna w Polsce regularnie wzrasta i osiąga coraz większe statystyki. Bardzo często widzimy ludzi biegających, grających w piłkę, jeżdżących na rowerach, czy chodzących na siłownie. Jednak wszystko ma swoje plusy i minusy. Bardzo często ludzie zaczynają trenować bez rozgrzewki, bez znajomości wykonywania poprawnie ruchów, czy zwyczajnie niewłaściwie dobierają obciążenia. Mając doświadczenie w pracy z zawodowymi sportowcami w takich dyscyplinach jak: tenis, piłka nożna, podnoszenie ciężarów, CrossFit, jazda figurowa na lodzie, gimnastyka, czy kulturystyka doskonale wiemy jak zadbać o zdrowie naszych pacjentów. Optymalizacja treningu, właściwie dobrane akcesoria, nauka poprawnych wzorców ruchowych oraz odpowiednio prowadzony plan fizjoterapeutyczny gwarantują ciągły progres i cieszenie się sportem przez długie lata.

FIZJOTERAPIA ORTOPEDYCZNA I POOPERACYJNA

Bardzo często robimy wszystko, żeby nasi pacjenci nie trafili na stół operacyjny. Jednak zdarza się tak, że nie mamy na to kompletnie wpływu. Wypadki komunikacyjne, poważne urazy sportowe, upadki, złamania. Interwencja chirurgiczna w tych przypadkach jest konieczne, a wdrożenie procesu rehabilitacji w kolejnym etapie rekonwalescencji jest niezbędne by wrócić do pełnej sprawności.

Każdy kto miał do czynienia z chirurgiem wie, że zerwane więzadło przednie w kolanie (ACL) lub mięsień, uszkodzona łąkotka, zespolenie chirurgiczne po poważnym złamaniu, operacja kręgosłupa, endoprotezoplastyka (wymiana stawu) i wiele innych wymagają ścisłej współpracy chirurg-fizjoterapeuta.

UROGINEKOLOGIA

Nie jesteś pewna, czy możesz wrócić do swojej ulubionej aktywności fizycznej jaką jest fitness? Chętnie poszłabyś na zajęcia grupowe z użyciem trampolin, stepperów albo innych przyrządów? A może zwykle kichanie lub podbiegnięcie do autobusu sprawia Ci kłopot? Jeżeli miałaś ciężki poród lub jesteś w kolejnej ciąży i czytasz ten tekst dokładnie wiesz o czym piszemy. Pacjenci uroginekologiczni również znajdą u nas pomoc, a odpowiednio wcześnie wdrożone wskazówki pozwolą na uniknięcie powyższych komplikacji.   

ad1a3950-2-min_optimized_11zon

KONSULTACJE ONLINE

Jeśli nie możesz przyjść do gabinetu posiadamy usługi w formie online. Videokonsultcje, videoanalizmy, usługa Q&A. Jesteśmy w stanie pomóc Ci na odległość! Zapraszamy do zapoznania się z usługami pod zakładką umów wizytę 😉