W krajach Europy zachodniej wszyscy pacjenci chcą chodzić do osteopaty. Czy to nowy trend? Czy na pewno wiedzą do kogo i po co idą? Wielokrotnie pytamy naszych pacjentów czy wiedzą czym jest osteopatia.

Otóż medycyna osteopatyczna to nauka zajmująca się człowiekiem w sposób holistyczny. Łącząca w sobie wiele gałęzi szeroko pojętej medycyny: podejście strukturalne (układ ruchu), wisceralne (narządy wewnętrzne), cranialne (czaszkowo-krzyżowe) naczyniowe, nerwowe, psychosomatyczne. Dobry osteopata, to ten, który jest w stanie odnaleźć dysfunkcje w tym ludzkim bałaganie i stworzyć jak najlepsze warunki do tego, żeby organizm sam w sposób naturalny poradził sobie z chorobą. Osteopatia wspiera leczenie chorób układowych, problemów z narządami wewnętrznymi oraz kieruje organizm w stronę zachowania balansu, czyli homeostazy.

OSTEOPATIA DZIECIĘCA, NIEMOWLĄT, KOBIET W CIĄŻY

Najpierw starannie dobrany moment, żeby wszystko było jak w zegarku, później kilka dni niepewności, czy się udało, a na koniec dziewięciomiesięczna wędrówka oczywiście z happy endem. Cudowny krzyk, przecięcie pępowiny, Apgar 10/10 i wracamy do domu. Przy pierwszej kontroli okazuje się, że maluszek ma niesymetryczna główkę, wzmożone napięcie, problemy z wypróżnieniem, lub krzyczy po kilka godzin, a my nie wiemy co mu dolega. Ci najmniejsi i ich mamy to oczka w głowie Mateusza, który poświecił 5 lat nauki, żeby móc z nimi pracować i opiekować się w jak najlepszy sposób. 

PSYCHOSOMATYKA - EMOCJE

W dzisiejszych czasach narażeni jesteśmy na bardzo dużą dawkę stresu. Powodem jest przede wszystkim olbrzymie tempo i ciągle zmieniające się warunki, które tylko z pozoru maja nam ułatwić życie. Ciągły pośpiech, kariera, nowe projekty, brak snu, złe nawyki żywieniowe, to tylko kilka powodów, dla których nasz układ nerwowy po pewnym czasie odmawia współpracy. 

Problemy psychosomatyczne, to bardzo częste przypadki spotykane w naszym gabinecie. Jak sobie z nimi radzić?

Przede wszystkim należy znaleźć balans pomiędzy układem nerwowym – częścią współczulna, a przywspółczulną. 

Świetne zastosowanie znajda tutaj techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, równoważenie napięć, mobilizacje nerwowo mięśniowe, czy ćwiczenia oddechowe.

ad1a3950-2-min_optimized_11zon

KONSULTACJE ONLINE

W naszym gabinecie dostępne są również usługi online. Videokonsultacje, videoanalizmy oraz Q&A (nie znasz odpowiedzi na trapiące Cię pytania a wujek Google nie daje rady? My pomożemy!). Chcesz się upewnić czy robisz coś dobrze? Wyślij nam filmik, przeanalizujemy go. Chcesz najpierw odbyć wizytę w formie rozmowy, ale nie masz jak dojechać do gabinetu? Videorozmowa będzie rozwiązaniem. Zapraszamy pod zakłądkę umów wizytę, tam znajduje się szczegółowa oferta,